PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Papírovou korespondenci s úřady nahradí datové schránky


27.2.2009

Ministerstvo vnitra v pátek podepsalo s Českou poštou smlouvu o provozování informačního systému datových schránek. Datová schránka bude umožňovat komunikaci s veřejnou správou a nahradí papírový kontakt elektronickým. Povinně budou mít datovou schránku právnické osoby, v případě zájmu si je mohou zřídit i občané.

Datové schránky bude spravovat ministerstvo vnitra, Česká pošta bude zajišťovat provoz celého systému a také například rozesílat přístupové údaje, provozovat helpdesk, callcentrum a další služby pro snadnější využívání schránek.

"Věřím, že stejně, jako se staly minulostí telegramy, bez kterých jsme si kdysi nedokázali život vůbec představit, opustí v dohledné době českou část planety Země i obálky s pruhem,“ řekl k podpisu smlouvy ministr vnitra Ivan Langer.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Od 1. května bude zahájen zkušební provoz s vybranými úřady. V den účinnosti zákona, tedy 1. července, začne zřizování schránek těm, kteří ji musí mít ze zákona a dále fyzickým osobám, které si o ni požádají.

Přístup ke schránce bude možný přes počítač připojený k internetu, případně na kontaktních místech Czech POINT, tam také bude možné požádat o její zřízení.

Pošta přijde ročně o 800 miliónů

"Vznik datových schránek znamená, že Česká pošta přijde odhadem na poštovním provozu okolo 800 milionů Kč. Část této ztráty nahradí Poště příjmy z provozování datových schránek, rozhodně to však nebude celá tato částka. Datové schránky jsou však technologický fenomén, kterému se nemůžeme a ani nechceme bránit,“ dodal šéf České pošty Petr Sedláček.

Zřízení datových schránek vychází ze zákona o elektronických komunikacích, který byl schválen v loňském roce.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu