PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Británie nasazuje proti kriminalitě "mluvící" kamery


4.4.2007

Ve 20 oblastech Británie budou nainstalovány "mluvící" centrální kamerové systémy, které nadávají lidem pohazujícím odpadky nebo chovajícím se protispolečensky.

Prozatím byl tento typ kamer nainstalován v Middlesbrough, kde může být každý nevhodně se chovající člověk "seřván" kontrolním personálem skrze speciální tlampač a vyzván k zastavení nekalé činnosti. Podle kritiků jsou kamery absurdní a jsou jen dalším příkladem nadměrného se vměšování vlády do každodenního života lidí.

Ministr vnitra John Reid řekl, že kamery jsou zaměřeny na "menšiny", které "znečišťují naše ulice, poškozují naši společnost a ničí náš majetek".

"Platíme společné daně a nakonec doplácíme na znevažování naší společnosti - oboje z vlastních kapes den co den," dodal.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Podle ministra Reida je projekt mluvících kamer zavedený v Middlesbroughu "velice populární" a "velká většina lidí je pro". Dodal: "Tento systém napomůže snížení počtu odpadků, například plastových kelímků na ulicích, výtržnictví nebo shromažďování gangů.

"Existuje mnoho oblastí, které mohou lidem znepříjemňovat život. A cokoli se s tím udělá, je dobré."

"Chceme více příslušníků policie a více policejních kontrol v okolí. Vždy se najdou lidé, kteří tvrdí, že pokud takto jednáme, tvoříme policejní stát. Ale tak to není. Tvoříme společnost, ve které se většina obyvatel poslušných zákona snaží respektovat jeden druhého."

"Mluvící" kamery budou dále nainstalovány ve městech Southwarku, Londýně, Barkingu a Dagenhamu, Readingu, Thanetu, Harlowu, Norwichi, Ipswichi, Plymouthu, Gloucesteru, Derby, Northamptonu, Mansfieldu, Nottinghamu, Coventry, Sandwellu, Wirralu, Blackpoolu, Salfordu, South Tyneside and Darlingtonu.

Bezpečnější městské centrum

V Middlesbroughu se o obsluhu 12 speciálních kamer stará personál, který může hovořit přímo s lidmi na ulici.

Místní radní tvrdí, že tento systém je prevencí proti bojům a kriminalitě na ulicích a hromadění odpadků. "Především si myslím, že jsme zvýšili povědomí o tom, že je centrum města bezpečné místo k prohlídce a navíc - máme oči stále otevřené, abychom si byli jisti, že je to pravda," dodal.

Hlavní oponent "mluvících" zařízení Steve Hills říká: "Myslím si, že je smutné, když na nás mají "štěkat" kamery bez tváře, a to z nařízení koho? Kdo je vlastně nechal rozmístit?"

Podle odhadu je v Británii až 4,2 milionu kamer. Nedávná studie soukromé vládní agentury poukázala na to, že se z Británie stává "společnost pod dozorem".

Průzkum Privacy International (2006)

Skupina pro občanské svobody Privacy International ve své studii odhalila, že Britové jsou nejsledovanějším společenstvím.

Odhaduje se, že v Británii je v současné době přes čtyři miliony bezpečnostních kamer, což je jedna na každých 14 obyvatel. Jejich počet za poslední tři roky o 300 procent vzrostl.

Průměrný Brit je za jediný den zhruba 300krát zachycen bezpečnostní kamerou.

Studie "Soukromí a Lidská práva" hodnotí technologii státu, kontrolu dat a ochranu soukromí ve všech členských zemích Evropské unie včetně dalších jedenácti testovacích bodů.

Británie je v otázce ochrany soukromí jednotlivce hodnocena jako nejhorší západní demokracie a je v tomto řazena na stejnou úroveň, jako je Rusko, Čína, Malajsie a Singapure.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu