OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Kus ledu velký jako Kypr se odtrhává od Antarktidy


5.4.2009

Podle vědců praská most spojující Antarktidu s Wilkinsovým ledovým šelfem, který je velký přibližně jako Kypr (asi 10 tisíc kilometrů čtverečních). Mohl by to být další důkaz o globálním oteplování, uvedla BBC.

Wilkinsův šelf ustupuje už od roku 1990, ale vědci upozorňují, že teď je poprvé porušeno jeho spojení s Antarktidou. K odlamování dochází v nejužší části asi čtyřicet kilometrů dlouhého výběžku ledu. Satelitní snímky ukazují nově vzniklé ledovce, které plují u výběžku Antarktidy směřujícímu k Jižní Americe.

"Je ohromující, jak ten led popraskal," uvedl glaciolog David Vaughan z britského antarktického výzkumného projektu. "Před dvěma dny byl neporušený. Tohle jsme dlouho neviděli."

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Profesor Vaughan v lednu pracoval na ledovém mostě, který teď praská, a umístil tam GPS zařízení ke sledování pohybu ledu. Odtrhávání ledu zatím nebude mít vliv na úroveň hladiny moří, ale zvyšuje obavy týkající se vlivu klimatických změn na Antarktidu.

Britští vědci tvrdí, že na Antarktidě jsme posledních padesát let svědky bezprecedentního oteplování. Několik ledových šelfů se v posledních třiceti letech prokazatelně zmenšilo, šest se jich zcela rozpadlo.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu