PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Saúdové dostanou od úřadů SMS, když jejich žena překročí hranice

23.11.2012

Saúdská žena samotná z vlasti jen tak nevycestuje. Kromě toho, že nemá úředně povoleno řídit auto, nesmí bez vědomí svého muže vyjet do zahraničí. V případě, že by se o to tajně pokusila, má to nově o něco těžší - imigrační úřady manželovi zašlou na mobil varování, že manželka překračuje zemskou hranici. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Na nově zavedený systém elektronické kontroly upozornila aktivistka Manal al-Šarífová, která bojuje za právo žen řídit auto. O elektronickém monitorování zástupkyň něžného pohlaví se dozvěděla od jednoho páru minulý týden. Úřady totiž dávají mužům vědět o přeshraničním pohybu jejich žen, i když partneři cestují společně. V tomto případě obdržel muž na svůj mobil textovou zprávu s hlášením, že jeho žena opustila mezinárodní letiště v Rijádu.

Saúdky nesmějí království opustit bez manželova písemného svolení, které musí předložit pohraniční stráži či letištní kontrole.

Nový monitorovací systém podle AFP vyvolal vlnu kritiky na sociálních sítích. Na Twitteru se objevilo množství ironických příspěvků. „Nazdar Tálibáne, tady jsou nějaké tipy od saúdské e-vlády!“, „Proč nenasadíte ženám taky monitorovací náramky na kotníky?“, „A proč rovnou neinstalujeme mikročipy ženám do těla?“, posmívali se lidé.

Přispěvatel Hišám napsal: „Pokud potřebuji varovnou SMS, která mi oznámí, že moje manželka opouští Saúdskou Arábii, pak jsem si vzal špatnou ženu, anebo potřebuji psychiatra."

Saúdské království uplatňuje ultrakonzervativní ideologii wahhábismus a tradiční islámské právo šarí’a upírající ženám na veřejnosti stejná práva jako mužům. Společenské poměry ale nejsou beze změn. Král Abdalláh ženám od roku 2015 povolil volit i kandidovat do místních samospráv.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se